Abbasoğlu Yöresel Bol Yoğurtlu Maraş Yaprak Tarhanası 470gr.

Yeni ürün
18,90 TL
Bunları da yapabilirsiniz :
150 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Ürünleriniz Sağlam Gelir
Güvenli Alışveriş 128Bit Rapid SSL
%100 Doğal Ürünler
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 •    
  "Yavuz Sultan Selim, Mısır seferine giderken Elbistan civarındaki Dulkadiroğlu beyliğine şöyle talimat veriyor; ’Öyle bir yiyecek yapın ki bozulmasın ve askerlerimizi dinç tutsun’ Bu şekilde bir talimatla tarhananın ortaya çıktığına dair kaynaklar var. Yoğurt ile dövmenin karıştırılmış halinin sıkma şeklinde başka bir yere bırakılıp ertesi gün kurumuş haliyle tüketildiğinde, oldukça güzel bir ürün olduğu kanaatine varılmış ve bu şekilde askerlerin besin kaynağı olarak tarhana ortaya çıkmış oluyor."
       
          Kahramanmaraş Şehrinin Vazgeçilmez ürünlerinden Tarhana. Ancak bir farkla. Lütfen Şimdiye kadar tattığınız tarhanaları unutun. Tamamen Doğal Yöntemlerle yapılan, Kağıt gibi incecik bu gevrek eğlenceyi tadın. Evet, bu doğal cipsi kıtır kıtır yiyebilirsiniz.
       
          Maraş tarhanası diğer illerde yapılan tarhanalardan farklılık gösterir;
  En önemli özelliği yoğurdun pişirilerek kullanılmamasıdır ve bu da besin değerini artırmaktadır. Kahramanmaraş’ta yoğurt pişirilmiyor. Bu önemli bir husustur. Yoğurdun içinde bulunan ’probiyotik’ yani sağlığımıza ve metabolizmamıza yarar sağlayan mikro organizmalardır.

           Abbasoğlu Tarhana Geleneksel usulleri teknolojiyle birleştiriyor. Odun ateşinde pişirilen Tarhana aşı, klasik çöp çiğlere serilerek tamamen güneşte kurutuluyor. içerisindeki doğal yoğurt, gerçek buğday, kaya tuzu ve Maraş dağ kekiği Maraş tarhanasını lezzetli hale getiriyor. 4 mevsim tüketilebilecek bir ürün. ayrıca probiyotik, kalsiyum ve d vitamini açısından çok zengin olması onu diğer yiyeceklerden bir adım öne çıkartıyor. Hem çerezlik hemde çorba olarak kullanılan ender yöresel ürünlerin başında gelen Maraş Tarhanası 1993 yılından bugüne işini severek yapan Abbasoğlu Tarhana firmasından temin edilmektedir.

  Bol Yoğurtlu Maraş Tarhanası : 3 kg yoğurt ve 1 dövme oranın yapılır. 2 mm (+,-) kalınlığındadır.
  Çerezlik olarak ta tüketilir, tokluk hissi verir.
  ürünlerimiz gittiği şehire göre değişiklik gösterdiğinden nemlenmesini önlemek için yarım kiloluk paketlerde gönderim yapılmaktadır.
  Ürün Özellikleri
  Memleket
  :
  Markalar
  :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.